KayseriPanel.Com

Web Tasarım - Seo - Reklam Ajansı Yazılım Hizmetleri

SpeakyChat Yetkileri

Kısaca Speakychat’eki güncellemeri sizlere anlatacagım.
LÜTFEN YAZIYI SONUNA KADAR OKUYUNUZ
Sitemde değişen nokta Admindeki yetki seviylerinin değişmesidir.Bunun için panik yapmanıza gerek yok.
Sistemin Mantıgını Kısaca Anlatalım
Aşşagıda Resimde Göründügü Gibi Operator – Admin – Coadmin – SüperAdmin – ChatAdmin – Sohbet Hakimi (Eski-Chatmaster)- Agent – SüperMaster Olarak Görev Yetki Seçenekleri Vardır.

Bu yetkilerde Sohbet Hakiminden Sonraki Görevlileri Anlatacagım .O Seviye Altı görevliler Operator ve ChatAdmin ve Sohbet Hakimi Yetkileri Eski yetkilerle aynıdır.

Burada dikkat edecegimiz konu Agent adındaki yetki ve süpermaster yetkisidir.

Eski Sistemde Agent Yetkisi Çatıda görünmeyen hayalet nick olarak kullanılıyordu.Fakat şu an da sıradan bir görevli yetkisi durumundadır.

SüperMaster Yetkisi Agentten daha üstündür ve sadece site sahiplerinin kullanabilmesi amacıyla çıkarılmıştır.SüperMasterler Adminde görünmezler.Bu yüzden Dışarıdan Gelen 3. şahısların site sahibine (SüperMastere) mudahale şansı yoktur.Güvenlik açısında daha rahat edebileceginiz kesin.Ayrıca bir arkadaşınıza süpermaster görevi vermek istiyorsanı bile bu yetkiyi kısıtlayıp verebilirsiniz

Örnek : Eski sistemde Süper adminlere kısıtlı yetki verebilmeniz gibi.

Güncellemeden dolayı sitedeki görevli durumlarınızı karıştıgını biliyoruz .Bununla ilgili neler yapabiliriz bunları yazalım

Öncelikle robot sisteminize girip kendinize yeniden Agent yazınız. Kullanıcı adı  , şifre ve hd kodunuzla.Bu agent adminde görünen agentle alakalı bişey değildir.Yeni Hayalet nickinizdir. Bu yetkiyle bütün görevliler üzerinde düzeltmeleri yapabilirsiniz.Robot Sistemi Olmayan site sahipleri bana durumu bildirerek robot yetkilerini alabilirler.

Yeni hayalet nikinizi oluşturduktan sonra Sitedeki rumuzunuzu adminden süpermaster olarak değiştirin.Bundan Sonra site sahibi olarak kullancagınız yetkiniz SüperMasterdir.

Yeni Süper Masterlar oluşturacaksanız bunu Hayalet niki ile yapmalısınız ..Süper master olarak girdiginizde yeni bir Süpermaster yazamazsınız.yazabileceginiz en büyük yetki Admindeki Agent yetkisidir.

Not : Eskiden Agent olarak adlandırdıgımız hayalet nickin Yeni Adı Root ‘ dur

Yazımı Dikkatli Bir şekilde Okuduysanız Sıkıntısız Olarak Yetkilendirmeleri Yapabilirsiniz.Ayrıca Ufak bir not düşelim. SüperMaster Altı görevliler Çatıda birbirlerini görebiliyorlar.ve Komut uygulayabiliyorlar mesela chatadmin aynı yetkideki başka chatadmini görebiliyor, süper admin süper admini görebiliyor gibi ama bir alt yetkili bir üst yetkiliyi çatıda göremiyor..Açıklamalarımız şimdilik bu kadar umarım yardımcı olur.Yeni değişiklikler olursa yazıma ek olarak sizlere duyuru yapacagım

Son olarakta Güncelleştirmeden önceki Agent yetkisi Şuan ROOT yetkisine eşdeğer gelmektedir bu yetki sadece 1 tane ile sınırlı şuanda, kendinize 1 Adet Root yetkisi yazark tüm işlemlerinizi bu yetki ile gerçekleştirebilirsiniz..

 Önemli Not : Hd sini kilitlemek isteyen, Flash nic eklemek veya silmek isteyen kişiler kendisini admin menüsünde göremedikleri için bu değişiklikleri artık Kendi üzerine sağ tıklayarak profilim sekmesini tıklatarak yapabilir..

Yorumlar

Bu yazıya 2 yorum yapıldı

  • Du_Baqim
    19 Ağustos 2010

    bu sistem hiç iyi olmamaıs eskisi bundan güzeldi sadece chatlerin görev leri ksıtlanıpota eski siistem olsa daha güzel olacaktı

  • suat
    22 Ağustos 2010

    Bence güzel olmuş ama bunun yanı sıra bisürü yetkili çeşitleri çıkmış şimdi görev isteyen şahıs artık chat masteri begenmezz önüne gelen ya süper master ister yada agent degeri kalmadı chatmasterin 🙂

There are %1$s comments on this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı